Portfolio, které jsem používal v roce 2014 a 2015
Rok se s rokem sešel a já mám nyní možnost představit vám mojí novou webovou prezentaci, kterou jsem si pro nový rok 2017 připravil. 
Přichystal jsem si pár změn, které jsou důležité pro mě a které jsou užitečné i pro vás, jako návštěvníky webu. Předně začal jsem nabízet své volnočasové polygonové portréty k prodeji přes web RedBubble, kde si můžete zakoupit maličkosti jako jsou samolepky, sešity nebo kryty na mobil s motivy mých prací. Na RedBubble sám nakupuji a mohu se zaručit za dobrou kvalitu a bezproblémové doručení do ČR. Chystám se i na článek o průběhu nákupu a doručení, takže se dopředu těšte. Celou nabídku můžete rozkliknout pod odkazem "Dárky" v horním menu.
Dalším novým prvkem v pořadí je, jak už vlastně víte, blog. Chci ho využívat pro témata především fotografická a zároveň mám díky němu možnost se s vámi podělit o fotografie, které by se třeba ani nikdy jindy k publikaci nedostaly. V té souvislosti jistě nebude na škodu sledovat i můj facebookový profil, kde uveřejňuji velmi pěkné práce svých kolegů z celého světa, ale samozřejmě i svojí práci a nově i tedy upozornění na články na tomto blogu. 
Poslední změnou, které si můžete všimnout je to, že jsem začal nabízet komerční spolupráci na portrétování. Mám v plánu první polovinu roku využít i pro TFP projekty, takže opět se vyplatí sledovat blog, popřípadě můj Facebook, kde budu uveřejňovat aktuální informace.
Web, který jsem používal po většinu roku 2016
Tento článek je vskutku novoroční, takže si dovolím toho využít a trošku se odklonit od tématu. Myslím si, že na začátku nového roku 2017 se více než hodí připomenout si, že v dalším roce by pro nás všechny mělo být důležité nejen dosáhnutí osobních a profesních cílů, ale měli bychom myslet i na věci řekněme méně materiální.
V roce 2016 se na českém YouTube objevilo několik tvůrců, kteří se snaží pomoci těm méně šťastným, těm slabším z nás. Ať už "nás" myslím lidi nebo chlupáče. Považuji to za velmi důležité, protože YouTube je taková nová televize a možná nemá na vás takový vliv, ale pro mladší generace je to jeden z největších informačních kanálů, který utváří jejich smýšlení o světě kolem nás. A proto jsem rád, že i zde se již našli tvůrci, kteří přišli s "dospělejší" tvorbou a spolupomáhají tím přinášet dobré vzory i těm mladším generacím. Uvedu dva příklady pro přehled. 
Prvním případem je Sára Holanová. Tato tvůrkyně edukuje své diváky především o problematice množíren. Ty jsou trochu skrytým problémem, ale kdo se o chlupáče trošičku více zajímá, tak jistě bude vědět, že je to jeden z největších problémů v ČR a hlavně na Slovensku. Určitě se koukněte na některé její video, kdyby to pomohlo jedné chlupaté duši, má její tvorba smysl.
Druhým příkladem je Aleš Bejr. Jak sám sebe nazývá "Psychopat" má pestrou paletu videí. Od těch úplně šílených po umírněnější tvorbu. Mě a hlavně širokou YouTube komunitu ovšem zaujal jeho poslední projekt pomoci bezdomovcům. Koukněte se na jeho videa, uvidíte, že tento člověk nejen že prokazuje obrovské osobní nasazení, díky kterému už stačil dvěma lidem změnit život, ale on má dokonce charizma inspirovat k pomoci další a další lidi. Strhl sebou jak děti kolem 12-ti let, tak i holky a kluky kolem 25 let. Ti všichni v období Vánoc neváhali a nosili bezdomovcům jídlo, přikrývky atp. Další desítky lidí poslaly balíčky s pomocí.
Tohle ale nepíšu abych tu dělal těmto tvůrcům nějaké promo. Píšu to jako příklady toho, jak může fungovat dobrá vůle. A přál bych si za nás všechny, aby i přes současné dění bylo dostatek lidí, kteří myslí i na ty druhé a kteří budou měnit náladu ve společnosti k lepšímu i v novém roce. Přeji všem lidem dobrého srdce a všem chlupáčům velkolepý rok 2017, ať je plný štěstí, ať se vám daří splnit vaše plány a sny. A budu se těšit, že tu spolu budeme oslavovat i za rok. 
Dovolte mi připít na Nový rok, užijte si oslavy s tím spojené a fotografům přeji dobré světlo při dokumentování těchto oslav :)
Zpět nahoru