Když už jsem se rozhodl provozovat blog, myslím si, že bych zde mohl také ukázat několik fotografií ze svých začátků v roce 2012. Fotky jsem nafotil všechny v Plzni a to na kompakt od Nikonu, konkrétně model P300. Bohužel tento typ fotil pouze do jpegu, takže nějaké větší úpravy nebyly možné. Přesto moc rád vzpomínám na tuto dobu, na tu radost z povedeného snímku a užívám si tento specifický pocit i kdykoliv v přítomnosti.
Na fotce výše je věž kostela Sv. Bartoloměje v Plzni při západu slunce. Fotografoval jsem to z kavárny naproti v tzv "věžáku". Pod tímto textem doplňuji i o chvilku později fotografovanou černobílou verzi, která vznikla tamtéž.
Možná pro vás bude těžké přijít na to, kde jsem fotil následující objekt. Ale já to samozřejmě prozradím :) Jedná se o fotografii bilboardu obchodního centra "Tesco" na Rokycanské ulici. Motiv mě zaujal hlavně pro to, že mi ten pohled připomínal pohled z ISS (mezinárodní vesmírné stanice) na Zem. No podívejte se samy, nevypadá to tak trochu opravdu jako z vesmíru?  
Poslední fotografie vznikla na jedné známé Plzeňské vyhlídce, kde mě hrozně zaujala mračna. Bohužel jsem je nedokázal převést na fotografii tak dokonale, jak jsem zamýšlel, ale jisté kouzlo ta fotka pro mě stejně má.
A tím bych v přehledu končil. Ano za rok fotografování s tímto kompaktem jsem nafotil tisíce snímků, ale tyto jsou pro mě asi těmi nejvíce vydařenými. Mimochodem s černobílou fotografií věže jsem soutěžil v každoročním "Nikon kalendář" a ačkoliv jsem se nedostal nikam daleko, fakt že mě porota vybrala alespoň do bližšího výběru mě potěšil. 
No a závěrem mi zbývá jen popřát vám hezký zbytek dne a dobré světlo :)
Zpět nahoru