Píšu trošku se zpožděním, ale budiž. Víkend, respektive sobota byla ve znamení chlupáčů. Roník jakožto čerstvý žák místního psího učiliště dostal velké dlouhodobé úkoly v rámci socializace. Což mimo jiného znamená spoustu procházek a dovádění, což jsem si nemohl nechat tentokráte ujít. Takže beru foťák a jde se na pole pořídit pár momentek na sněhu.
Fotil jsem na 56mm od Fujifilmu. Nebudeme zapírat, ostřit dva chlupaté ďábly byl trošku oříšek, ale něco málo se povedlo, takže bych se tu rád o pár záběrů podělil. Nové je také to, že jsem začal používat ke zpracování místo Lightroomu Capture One, se kterým se mi pracuje úplně fantasticky. Nefotografové odpustí, fotografové nechť vyzkouší, doporučuji.
Mimo to mě hrozně překvapilo, jak se dařila expozice. Vzhledem k bílé pokrývce a tmavým modelům jsem předpokládal, že bude hodně přepalů a tak, ale jak lze vidět, Fuji se s tím velmi dobře poprala a kresba je super ve stínech i na sněhu. To jsem popravdě moc nečekal, naposled jsem tedy na sněhu fotil s mojí D7100, ale opravdu jsem byl mile překvapený. 
Při focení byl trošku problém dostat se před oba chlupáče. Řekl bych, že poměr fotek zepředu a fotek, kde mám jen zadky chlupáčů jsou tak 1:5 :D Vyzkoušel jsem i manuální ostření a je pravdou, že se na rychlejší akci asi hodí více. Bohužel zatím nejsem tak zkušený, abych chlupáče ručně zaostřil na tak nízké clony, jaké jsem používal. No jak se říká, cvičení dělá mistra.
Závěrem se hodí dodat, že toto focení nebylo v sobotu jediné. Co by to taky jinak bylo za Psobotu že? :) Takže po venčení jsem si sbalil ještě trochu příslušenství a jel jsem fotit Montyho
A jako vždy, přeji hezký zbytek dne a dobré světlo :)
Zpět nahoru